Вензель Олександр Семенович

Народився в 1958 році в м. Харків.

Трудовий шлях розпочав слюспрем-збиральником на харківському заводі "Комунар".

Після служби в армії отримав вищу освіту. У 1984 році закінчив Харківський інститут радіоелектроники. В встудентські роки брав активну участь у громадському житті інституту. Входив до складу комітету комсомолу.

 Активна життєва позиція Олександра проявилась і на Харківському приладобудівельному заводі ім. Т.Г.Шевченка, куди він потрапив по закінченню навчання.

В 1985 році вражений відвідуванням відомого свердловського МЖК-1 Олександр ініциює та розпочинає организацію МЖК на заводі.

В 1986 році очолює Оргкомітет МЖК при заводському комітеті ВЛКСМ, Розпочинається проетування комплексу, на підприємстві розгортаєтся змагання за право потрапити до будівельних загонів першого у місті МЖК. Вже через рік перші переможці розпочинають навчатися будівельним навичкам у складі заводського БМУ.

В 1997 році, коли  розпочинається будівництво перших об'єктів комплексу Олександр пріділяє багато уваги підтримці однодумців з інших підприємств та організацій міста. За його участю був створений неформальний міський штаб МЖК.  Завдяки регулярному обміну ідеями та досвідом організаторів, в Харкові було започатковано  створення декількох молдіжних житлових комплексів. 

В 1988 році з метою сворення умов для подальшої самореалізації учасників будівництва утворюється громадська організація - Добровільне товариство МЖК "Моноліт". Олександр очолює цю організацію.  У той же час розпочинається його активна участь в розвитку Руху МЖК.. Олександр бере активну участь в підготовці та проведенні 1-ої Всесоюзної Конференції МЖК, яка проходила протягом 1988 - 1989 років.    

Входив до складу Ради "Союзу МЖК в СРСР", а з годом - Руху МЖК.

Після розвалу Радянського Союзу залучився до співпаці з Асоцією МЖК України.  Добровільне товариство МЖК "Моноліт"  стало одним із спвзасновників оновленої Всеукраінскої асоціації "Укрмолодьжитло". 

Завдяки багаторічному досвіду роботи по створенню та організації  будівництва та функціонування МЖК (молодіжних жилих комплексів) був одним із авторів створення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, в якому з 1998 року до теперішнього часу працює, та запровадження в Україні довгострокового пільгового кредитування молоді. На практиці започатковував кредитування молоді на Харківщині, де вперше в країні молоді сім‘ї отримали житло за допомогою Фонду.

В подальшому,як фахівець, був оним із авторів підготовки Постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1999 р. № 825 «Про вдосконалення організаційної та фінансової діяльності Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Державному комітеті у справах сім’ї та молоді», Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2000 №1604 "Про Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 р. № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла», Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 №853 "Про затвердження Порядку часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла".

У складі робочої групи здійснював експериментальне впровадження механізму надання молоді часткової компенсації відсотків по іпотечним кредитам у 2003-2004 роках. Забезпечував  моніторинг та супроводження цього процесу.

Директор Харківського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву".

Протягом багатьох років Вензель О.С. входив до складу Спостережної ради Державного фону сприяння молодіжному житловому будівництву. Багато часу та енергії приділяє громадської діяльності. Неодноразово обирався до складу керівних органів Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло» та профспілки працівників МЖК та КМС України.

Депутат  двох созивів Циркунівської сільської Харківського району Харківської області.                       

Має  Подяки Верховної Ради, Кабінету Міністрів України , Харківської обласної Ради та облдержадміністрації. Є Почесним працівником будівництва та архітектури України, а також Почесним працівником Державного фону сприяння молодіжному житловому будівництву.